Czystość powietrza

Zdrowe powietrze w Twoim domu

We własnym domu chcemy czuć się komfortowo i oddychać zdrowym powietrzem. Na przeszkodzie może jednak stanąć, sprzyjająca rozwojowi grzybów, pleśni czy bakterii, nadmierna wilgotność powietrza. Czynniki te mogą się z kolei przyczynić do pogorszenia naszego stanu zdrowia. Dlatego warto używać profesjonalnych urządzeń takich jak osuszacz powietrza marki Haus & Luft HL-OS-20.

Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie

Zanieczyszczenie powietrza stanowi bezpośrednie zagrożenie dla środowiska i naszego zdrowia. Według Światowej Organizacji Zdrowia zanieczyszczone powietrze to takie, którego skład chemiczny może negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, roślin i zwierząt, a także wodę i glebę. Najczęściej powietrze zanieczyszczane jest przez dwutlenek siarki, tlenki azotu oraz pyły.

Smog

Słowo smog pochodzi z języka angielskiego i stanowi połączenie dwóch wyrazów - smoke (dym) i fog (mgła). Smog jest nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym, które zagraża naszemu zdrowiu. Pojawia się, gdy jednocześnie występują dwa czynniki - szczególne warunki atmosferyczne - mgła i bezwietrzna pogoda oraz zanieczyszczenia powietrza związane bezpośrednio z działalnością ludzi.

Alergia - choroba XXI wieku

Alergia to reakcja układu odpornościowego na określone czynniki. Alergia może być spowodowana przez substancje znajdujące się w naszym bezpośrednim otoczeniu – Przyczyną alergii mogą być substancje znajdujące się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Najczęściej uczulenie powodują pyłki roślin, sierść zwierząt, kurz, pleśń. Z roku na rok powiększa się grono osób cierpiących na różnego typu alergie. W dużej mierze choroba ta dotyka mieszkańców dużych miast.