Zdrowe powietrze w Twoim domu

Nowy osuszacz powietrza marki Haus & Luft HL-OS-20

We własnym domu chcemy czuć się komfortowo i oddychać zdrowym powietrzem. Na przeszkodzie może jednak stanąć, sprzyjająca rozwojowi grzybów, pleśni czy bakterii, nadmierna wilgotność powietrza. Czynniki te mogą się z kolei przyczynić do pogorszenia naszego stanu zdrowia. Dlatego w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko gromadzenia się nadmiernej wilgoci warto używać profesjonalnych urządzeń takich jak osuszacz powietrza marki Haus & Luft HL-OS-20. To nowoczesny i wydajny produkt stworzony, aby zapewnić zdrowe powietrze w naszym najbliższym otoczeniu.

Zbyt duża i zbyt długo utrzymująca się wilgoć w pomieszczeniach domu czy mieszkania to powód do niepokoju. Jej przyczyną są m.in. brak odpowiedniej wentylacji, zbyt szczelne – zwłaszcza plastikowe, okna czy źle izolowane mury. Często, nie mając innego rozwiązania, suszymy też bieliznę świeżo wyjętą z pralki. W efekcie nawet codzienne czynności, takie jak gotowanie czy kąpiel mogą powodować, że poziom wilgotności w pomieszczeniu nadmiernie wzrasta. Efekt, który odczujemy dość szybko to m.in.  nieprzyjemny zapach odzieży w szafach czy psucie się pożywienia. Z kolei w dłuższej perspektywie nadmiar wilgoci w powietrzu stwarza doskonałe warunki do rozwoju pleśni, grzybów, roztoczy, bakterii. Są to czynniki znacznie zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia kłopotów ze zdrowiem: alergii czy rozwoju chorób układu oddechowego. Aby temu zapobiec  warto skorzystać z najnowszego osuszacza powietrza marki Haus & Luft.

Osuszacz powietrza Haus & Luft HL-OS-20 to wydajne – do  20 litrów na dzień, profesjonalne urządzenie, które posiada możliwość osuszania powietrza w zakresie od 35 do 80 % RH (Relative Humidity – wilgotność względna).

Stworzony by perfekcyjnie wykonać zadanie

Aby sprostać oczyszczeniu i osuszeniu powietrza w pomieszczeniu, urządzenie zostało wyposażone w:

  • wstępny i węglowy filtr powietrza
  • lampę bakteriobójczą UV
  • moduły odpowiadające za pomiar wilgotności powietrza, programowanie, kontrolę stopnia zawilgocenia (higrometr, humidistat, higrostat)
  • TIMER pozwalający na opóźnione załączenie lub wyłączenie osuszacza w zakresie od 1 do 24 godzin
  • wewnętrzny, 4-litrowy pojemnik na wodę z systemem odpływu

Niezrównana łatwość obsługi

Obsługa osuszacza nie powinna przysparzać problemów. Inteligentne urządzenie może pracować w trybie LOW (obniżenie prędkości nadmuchu, cicha praca), HIGH (zwiększenie prędkości nadmuchu, największa wydajność) lub SMART, czyli automatycznego dobru parametrów i pracy do poziomu wilgotności powietrza. Funkcja DEFROST automatycznie rozmraża element wewnętrzny osuszacza, usprawniając jego działanie.

Urządzenie HL-OS-20 komunikuje się poprzez cyfrowe i kolorystyczne wskaźniki, informując o aktualnym poziomie wilgotności czy zapełnieniu zbiornika na wodę.

Dzięki praktycznym uchwytom i kółkom oraz możliwości zmiany kąta nadmuchu, osuszacz nie sprawia problemów z przemieszaniem i ustawianiem go w miejscach, gdzie jest potrzebny.